Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Farnost Pardubice - Článek (Pozvání na Sederovou večeři)

Pozvání na Sederovou večeři

I v letošním roce nabízíme možnost prožit společně Pesachový seder neboli slavnostní večeři podle tzv. „křesťanské pesachové hagady“. Jedná se o řád domácích bohoslužeb během židovského svátku Pesach doplněný o křesťanský pohled na symboliku jednotlivých částí. Touto večeří si připomeneme poslední večeři Páně, kdy Židé právě v tom čase slavili počátek svátku Pesach (Velikonoc) – který začíná 15. den měsíce Nisan (letos připadá 15. Nisan 5784 až na úterý 23. dubna 2024 - téměř měsíc po Zeleném čtvrtku).

Kdy: V neděli 24. března 2024 (Květná neděle) od 15:30 hod. (cca 3 hod.)

Kde: farní sál Římskokatolické farnosti, Kostelní 92

Seder se skládá z 15 částí a jeho součástí je výklad Božího slova, konzumace jídla a pití (maso, salát, vejce, ovoce, nekvašený chléb, víno apod.), zpěv písní, aj.

Vzhledem k náročnosti přípravy jsme stanovili rozsah počtu účastněných - maximálně 25 osob. Proto prosíme, abyste se registrovali, a to buď na této stránce nebo na telefonu (606 427 580), a to nejpozději do čtvrtka 21. března 2024. Registrace na tuto akci je nutná.

Za určitých okolností (nízký zájem) může být akce též zrušena - o tom budeme případně přihlášené informovat.

Další informace zašleme přihlášeným na jejich kontaktní adresy.

Na setkání s vámi se těší                                                                                       

Petrášovi

Ostatní články

2024

2023