Oslava svátku svatého Bartoloměje - patrona farnosti Pardubice

V závěru prázdnin 24. srpna a 25. srpna bude naše farnost slavit svátek svého patrona sv. Bartoloměje

Chceme se tento den modlit za sebe i za naše město a také k oslavě přizvat ty, kteří ho nenavštěvují pravidelně ani ne naše bohoslužby, ale mají náš kostel rádi.

Poutní slavnost zahájíme v soboru 24. srpna koncertem v 19:00 a v neděli 25. srpna budou slouženy poutní mše svaté v čase 9:00 a 19:00. Slavnostní mši svatou v 9:00 bude celebrovat Mons. Karel Moravec. Odpoledne od 15:00 se koná prohlídka kostela, která bude zaměřena na postavu patrona kostela a na náhrobek Vojtěcha z Pernštejna. Provázet Vás bude náš pardubický farář P. Jan Uhlíř.