Modlitby za ulice startují v Pardubicích

Modlitby za ulice je aktivita, ve které si každý může zkusit být na chvíli misionářem. Má to navíc řadu bonusů:

·         nemusíte odjíždět do dalekých krajů,

·         nemusíte si brát na několik měsíců dovolenou,

·         nezanedbáte nic ve škole,

·         nemusíte na dlouho opustit svou rodinu,

·         nemusíte shánět ubytování atd.

Danému projektu věnujete pouze kousek svého času, někdo věnuje pár minut, někdo několik hodin.

Letošní rok 2024 vyhlásil papež František rokem modlitby a tak i společným prožíváním modliteb za ulice můžeme naplnit jeho výzvu, společně se modlit, a modlit se můžeme nejenom za sebe, za svou rodinu, za svůj dům, za svou farnost, ale pokusit se rozšířit perimetr své modlitby a přidat do ní i něco náhodného, něco co by nás na nenapadlo a k tomu nám daný projekt může pomoci. Můžeme se modlit za ulici, kterou si náhodně v neděli v kostele vylosujeme, obrazně tak přinášíme Krista do této ulice a tak se vlastně stáváme misionáři.

Pojďme to společně zkusit, zažijme společně něco nového, zkusme tak symbolicky modlitbou za ulice propojit rok 2024 rok modlitby se Svatým rokem 2025 rokem naděje, nadějí za krásnější, klidnější, zdravější, šťastnější, zkrátka za lepší Pardubice.

Začínáme 20.října na misijní neděli.