Ohlášky v týdnu od 30. 6. do 7. 7. 2024

Sbírka na nový oltář – v neděli 23. června při všech bohoslužbách se vybralo na nový oltář do kostela sv. Bartoloměje 32.610 Kč.

Nepřítomnost P. Jana Uhlíře – od 24. června do 8. července je P. Jan Uhlíř z důvodu dovolené nepřítomen.

Uzavření kanceláře – od 1. července do 5. července bude z důvodu dovolené uzavřena kancelář.

Katolický týdeník – vyšlo dvojčíslo. Cena je 50 Kč.

Zpovědní den – ve čtvrtek 4. července bude možnost jít ke svátosti smíření v kostele sv. Bartoloměje od 8:00 do 16:00. V pátek 5. července bude možnost v době od 16:00 do 18:00 také v kostele sv. Bartoloměje.

Modlitby za kněze – v pátek 5. července od 17:00 v kostele sv. Bartoloměje.

Večeřadlo Panny Marie – v sobotu 6. července v 7:00 v kostele sv. Jana Křtitele.

Stavba lešení – od začátku července bude u kostela sv. Bartoloměje stavěno lešení z důvodu oprav pláště kostela. Mše svaté se v kostele budou nadále sloužit.

Pouť do Říma v roce 2025 – od středy 19. června máte možnost se přihlásit na pouť do Říma. Přihlášení bude možné na našich webových stránkách. Doprava je plánována autobusem. V případě dostatečného množství přihlášených zájemců bude v srpnu požadována záloha 5.000 Kč na osobu. Bližší informace o zájezdu a podmínkách přihlášení naleznete v aktualitách na webových stránkách farnosti.

Duchovní obnova pro seniory – senioři jsou opět zváni do Slavoňova na duchovní obnovu s P. Janem Uhlířem. Odjezd z Pardubic bude v neděli 15. září odpoledne a návrat ve středu 18. září po obědě. Kapacita je 20 míst. Přihlaste se co nejdříve u paní Heleny Strouhalové tel.: 608 377 194, email: cindicka@seznam.cz, která zajišťuje organizaci a stravování.

Změny bohoslužeb o prázdninách  - o prázdninách nebudou nedělní mše svaté v klášterním kostele v 10:00 a polední mše svaté v kostele sv. Jana Křtitele. Ve všední dny zůstávají pravidelné mše svaté v 6:30 u sv. Jana Křtitele a všechny večerní bohoslužby v pondělí až pátek budou v 18:00 v kostele sv. Bartoloměje.

Čtvrteční adorace - každý čtvrtek je v době 19:00 - 20:30 v kostele sv. Bartoloměje vystavena Nejsvětější svátost k tiché adoraci. Všichni jste srdečně zváni.