Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Farnost Pardubice - Ohlášky
Ohlášky v týdnu od 23. 6. do 30. 6. 2024

Sbírka pro Charitu – v neděli 16. června se při všech bohoslužbách vybralo 22. 910,- Kč.

Sbírka na nový oltář – v neděli 23. června při všech bohoslužbách proběhne sbírka na nový oltář do kostela sv. Bartoloměje.

Změna místa konání mše svaté – v pondělí 24. června na Slavnost Narození sv. Jana Křtitele bude večerní mše svatá v 18:00 sloužena v kostele sv. Jana Křtitele. 

Modlitba za národ – v pátek 28. června v 17:30 v kostele sv. Bartoloměje.

Poslední mše svatá ve Svítkově – v sobotu 29. června v 16:30 bude naposledy sloužena mše svatá v kapli Narození Panny Marie.

Nepřítomnost P. Jana Uhlíře – od 24. června do 8. července bude P. Jan Uhlíř z důvodu dovolené nepřítomen.

Stavba lešení – od začátku července bude u kostela sv. Bartoloměje stavěno lešení z důvodu oprav pláště kostela. Mše svaté se v kostele budou nadále sloužit.

Zpráva o hospodaření farnosti – na stolečku v kostele zájemci naleznou připravenou zprávu.

Zapisování intencí – v pondělí 17. června začal zápis intencí na měsíce červenec, srpen a září.

Poděkování – děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě organizace a průběhu páteční oslavy našich kněží a loučení se s P. Tomášem.

Pouť do Říma v roce 2025 – od středy 19. června máte možnost se přihlásit na pouť do Říma. Přihlášení bude možné na našich webových stránkách. Doprava je plánována autobusem. V případě dostatečného množství přihlášených zájemců bude v srpnu požadována záloha 5.000 Kč na osobu. Bližší informace o zájezdu a podmínkách přihlášení naleznete v aktualitách na webových stránkách farnosti.

Duchovní obnova pro seniory – senioři jsou opět zváni do Slavoňova na duchovní obnovu s P. Janem Uhlířem. Odjezd z Pardubic bude v neděli 15. září odpoledne a návrat ve středu 18. září po obědě. Kapacita je 20 míst. Přihlaste se co nejdříve u paní Heleny Strouhalové tel.: 608 377 194, email: cindicka@seznam.cz, která zajišťuje organizaci a stravování.
Změny bohoslužeb o prázdninách  - o prázdninách nebudou nedělní mše svaté v klášterním kostele v 10:00 a polední mše svaté v kostele sv. Jana Křtitele. Ve všední dny zůstávají pravidelné mše svaté v 6:30 u sv. Jana Křtitele a všechny večerní bohoslužby v pondělí až pátek budou v 18:00 v kostele sv. Bartoloměje. 

Uzavření kanceláře – od 1. července do 5. července bude z důvodu dovolené uzavřena kancelář.

Čtvrteční adorace - každý čtvrtek je v době 19:00 - 20:30 v kostele sv. Bartoloměje vystavena Nejsvětější svátost k tiché adoraci. Všichni jste srdečně zváni.

Pomoc se stěhováním – v termínu 27. července až 2. srpna se bude otec Tomáš Kvasnička stěhovat do Chrasti. Pokud v této době máte čas a jste ochotni otci Tomášovi pomoci, tak se mu přihlaste. Děkujeme.

 

Historie